„Да празнуваме заедно“ – кулинарен празник, който обединява
С много настроение, усмивки и вкусни изкушения премина кулинарният празник „Да празнуваме заедно“, организиран от ОУ „Христаки Павлавич“. Събитието събра ученици, учители и гости в топла и приятелска атмосфера, изпълнена с вдъхновение и положителни емоции.
Специални гости на празника бяха представители на СЕУ „Паисий Хилендарски“, ПГ по транспорт и СУ „Кирил и Методий“ – гр. Бобов дол, които споделиха радостта от събитието и подкрепиха участниците. Присъствието им допринесе за още по-богатия обмен на идеи и положителни емоции.
Учениците бяха разделени на отбори и с много старание приготвиха вкусни плодови салати. Те не само демонстрираха кулинарните си умения, а и презентираха своите творения пред журито. Като част от предизвикателството участниците решаваха и математическа задача, чрез която изчисляваха грамажа на използваните продукти, съчетавайки знанията с практическите дейности.
Кулинарните предложения бяха оценени от жури, което отличи най-добрите в различни категории, сред които „Най-вкусно ястие“ и „Най-атрактивен продавач“.
Инициативата се реализира в рамките на проект „Мостове вместо граници“ по процедура BG05SFPR001-1.008, както и проект № BG05SFPR001-1.001-0001 „Успех за теб“, насочени към насърчаване на толерантността, сътрудничеството и равния достъп до качествено образование. Чрез подобни събития се изграждат устойчиви връзки между училищата и се създава среда на приемане и взаимно уважение.
Празникът не само даде възможност на учениците да демонстрират своите кулинарни умения, а и показа колко важни са разбирателството, екипният дух и подкрепата между младите хора.

„Да празнуваме заедно“ – кулинарен празник, който обединява
С много настроение, усмивки и вкусни изкушения премина кулинарният празник „Да празнуваме…
